Katru gadu 22. martā pasaule atzīmē Pasaules Ūdens dienu. Šos svētkus iedibināja Apvienoto Nāciju Organizācija, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību šī dabas resursa kvalitātei un vērtībai, jo tikai 1% ūdens krājumu uz mūsu planētas virsmas ir piemērots un drošs lietošanai uzturā.

Lai vērstu uzmanību uz pastāvošo ūdens resursu krīzi pasaulē un veicinātu sabiedrības izpratni par nepieciešamību situāciju steidzami uzlabot, mēs pasludinājām martu par ūdens mēnesi un aicinājām piedalīties bērnus 2023. gada zīmējumu konkursā "Ūdens mūsu pasaulē"!

Mēs no sirds pateicamies visām 332 pirmsskolas izglītības iestādēm un izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, no visas Latvijas, kuras atsaucās mūsu aicinājumam piedalīties – konkursā kopumā tika iesūtīti 4062 zīmējumi! Liels paldies par radošo pieeju, izdomu un aktivitāti!

Publiskais balsojums

Apsveicam visus 40 publiskā balsojuma uzvarētājus!

Šogad publiskajā balsojumā esam noskaidrojuši uzvarētājus četrās kategorijās, nodalot grupu un kopīgos darbus no individuāli izstrādātajiem, kā arī iedalot tos divās grupās pēc autoru vecuma – no 2 līdz 4 gadiem un no 5 līdz 7 gadiem. Katras kategorijas pirmo trīs vietu ieguvēju pārstāvētās izglītības iestādes saņem naudas balvu – iespēju papildināt sporta inventāru vai mācībām nepieciešamos materiālus noteiktas summas apmērā, savukārt to autori – dāvanas no VENDEN un balvas no ģimenes izklaides un atpūtas parka ADVENTICA, kas atrodas Rīgā, iepirkšanās centrā Olimpia.

Neatkarīgas mākslinieciskās žūrijas vērtējums

Arī šogad visus iesūtītos bērnu zīmējumus izvērtēja neatkarīga radošā žūrija, kuras sastāvā ir trīs mākslinieki, Latvijas Mākslinieku savienības biedri un Baldones Mākslas skolas pedagogi Tālivaldis Muzikants, Ieva Muzikante un Sandra Lagzdiņa.

Žūrija izvirtēja konkursā iesūtītos bērnu zīmējumus atbilstoši noteiktiem kritērijiem:

Lēmumu pieņemt nebija viegli, jo starp iesūtītajiem zīmējumiem bija tiešām daudz talantīgu mazo mākslinieku! Žūrija noteica 30 uzvarētājus un 163 pateicības rakstu par māksliniecisko izpildījumu ieguvējus. Pirmo piecu vietu ieguvēju pārstāvētās izglītības iestādes saņem naudas balvu – iespēju papildināt sporta inventāru vai mācībām nepieciešamos materiālus noteiktas summas apmērā, bet zīmējumu autori – balvas no ģimenes izklaides un atpūtas parka ADVENTICA, kas atrodas Rīgā, iepirkšanās centrā Olimpia. Pirmo 30 vietu ieguvēji iegūst dāvanas no VENDEN, kā arī pateicības rakstus par māksliniecisko izpildījumu. Savukārt vēl 163 zīmējumu autori tiek apbalvoti ar pateicības rakstiem par māksliniecisko izpildījumu.

Apsveicam!

VENDEN simpātiju balva

No visiem iesūtītajiem 4062 zīmējumiem VENDEN izvēlējās arī vienu, kuram piešķīra savu simpātiju balvu. Tā ieguvēja pārstāvētā iestāde saņem naudas balvu – iespēju papildināt sporta inventāru vai mācībām nepieciešamos materiālus noteiktas summas apmērā. Savukārt pats simpātiju balvas ieguvējs, zīmējuma autors – dāvanas no VENDEN un balvas no ģimenes izklaides un atpūtas parka ADVENTICA, kas atrodas Rīgā, iepirkšanās centrā Olimpia, kā arī diplomu.

Publiskās balsošanas uzvarētāji

Kategorija:
individuāls darbs, 2 – 4 gadi

1. – 3. vietas ieguvēji:

4. – 10. vietas ieguvēji:
veicināšanas balvas publiskajā balsošanā – dāvanas zīmējuma autoram/-ei no VENDEN:

Kategorija:
grupas darbs, 2 – 4 gadi

1. – 3. vietas ieguvēji:

4. – 10. vietas ieguvēji:
veicināšanas balvas publiskajā balsošanā – dāvanas zīmējuma autoriem no VENDEN:

Kategorija:
individuāls darbs, 5 – 7 gadi

1. – 3. vietas ieguvēji:

4. – 10. vietas ieguvēji:
veicināšanas balvas publiskajā balsošanā – dāvanas zīmējuma autoram/-ei no VENDEN:

Kategorija:
grupas darbs, 5 – 7 gadi

1. – 3. vietas ieguvēji:

4. – 10. vietas ieguvēji:
veicināšanas balvas publiskajā balsošanā – dāvanas zīmējuma autoriem no VENDEN:

VENDEN simpātiju balva

Apbalvojumi par māksliniecisko izpildi no radošās žūrijas

Neatkarīgā mākslinieciskā žūrija pavadīja vairākas dienas, vērtējot visus iesūtītos bērnu darbus. Izvēlēties zīmējumus atbilstoši noteiktajam skaitam bija ļoti grūti. Žūrijas loceklis, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un Baldones Mākslas skolas direktors par žūrijas vērtējumu: "Šos darbus mēs kā jomas speciālisti esam izcēluši, jo katrā no tiem ir kaut kas īpašs – ideja, kompozīcija, krāsas vai stilizācija. Ļoti būtiski, ka tie ir atbilstoši bērna vecumam un dzīves uztverei. Vērojams profesionāls pedagogu darbs – tāds, kas nenomāc bērnu radošumu. Zīmējumos ir vērojams bērnu tiešums un radošā izpausme."

6. – 30. vietas ieguvējiem – veicināšanas balvas:

Pateicības rakstus par māksliniecisko izpildījumu un dāvanas no VENDEN piešķiram šiem 25 jaunajiem talantiem (tabulā zīmējumi sakārtoti pēc numura, kuru tiem piešķīra sistēma, ne pēc iegūtās vietas):

 
31. – 193. vietas ieguvējiempateicības raksts par māksliniecisko izpildījumu no mākslinieciskās žūrijas:

Latvijā aug daudz mazu, talantīgu mākslinieku, tāpēc nolēmām atkāpties no iepriekš noteiktajiem ierobežojumiem un piešķirt pateicības rakstus par māksliniecisko izpildījuma vairāk zīmējumu autoriem, nekā sākotnēji tika plānots.

Pateicības rakstus par māksliniecisko izpildījumu piešķiram arī šiem 163 mazajiem topošajiem māksliniekiem (tabulā zīmējumi sakārtoti pēc numura, kuru tiem piešķīra sistēma, ne pēc iegūtās vietas):

 
*****

Vēlreiz apsveicam visus uzvarētājus un sakām lielu paldies visiem 4062 iesūtīto zīmējumu autoriem par skaistajiem un interesantajiem zīmējumiem, kā arī to pārstāvētajām izglītības iestādēm par aktivitāti un radošo pieeju! Diplomi par dalību VENDEN 2023. gada bērnu zīmējumu konkursā būs visiem – gan zīmējumu autoriem, gan to pārstāvētajām izglītības iestādēm.

Kā rīkoties uzvarētājiem?

Balvas izglītības iestādei tiks sagatavotas pēc uzvarētāju paziņošanas, vienojoties ar iestādi par nepieciešamo sporta inventāru un mācību procesam nepieciešamajiem materiāliem, nepārsniedzot balvā noteikto summu ar PVN, bet ne vēlāk kā līdz 2023. gada 30. maijam. Gadījumā, ja nedēļu pēc konkursa rezultātu paziņošanas konkursa organizatori vēl nav sazinājušies ar izglītības iestādes pārstāvi, lūgums sazināties ar konkursa organizatoriem e-pastā udensdiena@venden.lv. Konkursā iegūtās balvas netiek izsniegtas naudas vai dāvanu kartes veidā.

Tiem zīmējumu autoriem, kas ieguvuši balvas un/vai pateicības rakstus par panākumiem publiskajā balsojumā vai par māksliniecisko izpildījumu, balvas un/vai pateicības raksti tiks nosūtīti uz norādīto izglītības iestādes adresi līdz 2023. gada 30. maijam. Gadījumā, ja pēc šī datuma balvas vēl nav saņemtas, un nav saskaņots arī cits saņemšanas datums, lūgums sazināties ar konkursa organizatoriem e-pastā udensdiena@venden.lv.

Svarīgi!

Konkursā iesūtītos bērnu zīmējumus nepieciešams saglabāt izglītības iestādē vismaz līdz 2023. gada 31. maijam. Gadījumā, ja konkrētais darbs tiks izvēlēts mārketinga nolūkiem, piemēram, reprezentatīvo materiālu sagatavošanai, konkursa organizatori sazināsies ar darbu iesniedzēju – izglītības iestādes pārstāvi.

Jebkuru citu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar konkursa organizatoriem e-pastā udensdiena@venden.lv.
 

Tiekamies jau 2024. gada konkursā!
Lai radoši!

Atpakaļ uz venden.lv