Pasūtīt 0 gab. (0.00 €)
Pievienoties savam kontam
Aizmirsāt paroli?
KĻŪT PAR KLIENTU
+37167344444 LV
Zvaniet mums

ZIŅAS

Kā izveidot ieradumu ik dienu uzņemt pietiekami daudz ūdens? 

Cilvēka veselību ietekmē dažādi fizikālie, psihoemocionālie un vides faktori, ikdienas uzturs un aktivitātes līmenis, ģenētika, ieradumi un laiks. Tomēr, lai arī daudzus no šiem faktoriem mēs ietekmēt nevaram, ūdens lietošana ikdienā pietiekamā daudzumā ir pavisam vienkārša un viegli īstenojama darbība, kas noteikti atstāj arī pozitīvu ietekmi uz veselību.

Uzņemtā un zaudētā šķidruma daudzums katram cilvēkam var būt individuāls. Latvijas Republikas Veselības ministrijas rekomendācijas nosaka, ka optimālais diennaktī organismam nepieciešamais šķidruma daudzums, kas jāuzņem, ēdot un dzerot, kā arī lietojot ar ūdeni bagātus produktus, ir aptuveni 2 līdz 2.5 litri. Aptuveno daudzumu, kas nepieciešams katram individuāli, var aprēķināt, ķermeņa masu kilogramos reizinot ar 30 mililitriem šķidruma.

Daļu no ieteicamā šķidruma daudzuma mēs uzņemam ar pārtikas produktiem, piemēram, augļiem, dārzeņiem un citiem ēdieniem, tostarp zupām, tomēr vismaz pusi no tā nepieciešams uzņemt tieši ar ūdeni.

Bet kā izveidot ieradumu dzert ūdeni ik dienu pietiekamā daudzumā, ja tas sagādā grūtības? Kopā ar sertificētu uztura speciālisti Svetlanu Aleksejevu esam sagatavojuši 8 vienkāršus padomus, kā to darīt ar prieku!

1. Izdzer glāzi ūdens uzreiz pēc pamošanās. Rīta pietūkums rada diskomfortu, taču glāze ūdens tūlīt pēc pamošanās var palīdzēt limfātiskai sistēmai ātrāk novērst to, stimulējot liekā šķidruma izvadīšanu no organisma. Turklāt tas Tev palīdzēs arī vieglāk pamosties. Noliec ūdens pudeli vai glāzi pie gultas jau vakarā!

2. Izdzer glāzi ūdens kopā ar katru ēdienreizi. Tas kopā ar šķiedrvielām bagātu uzturu nodrošinās ilgāku sāta sajūtu, jo šķiedrvielas piesaista ūdeni, uzbriest, un palielinās apjomā.

3. Izdzer glāzi ūdens 2 – 3 stundas pirms gulētiešanas. Padzerties nepieciešams arī vakarā, bet mēs nevēlamies, lai tas ietekmētu naktsmieru.

4. Izdzer glāzi ūdens ik pēc noteikta laika intervāla, piemēram, ik pēc stundas. Ja strādā klientu apkalpošanas jomā, padzeries pirms katra apmeklētāja, telefona zvana, ja skolā vai universitātē – izdzer glāzi ūdens pirms katras stundas vai lekcijas.

5. Novieto karafi vai ūdens pudeli uz sava darba galda. Ja ūdens būs rokas stiepiena attālumā, atcerēties regulāri padzerties būs vieglāk!

6. Papildini ūdeni ar augļiem un ogām. Tā iespējams ne tikai dažādot dzēriena garšu, bet arī uzņemt vitamīnus.

7. Sabiedriskās ēdināšanas vietās izvēlies gāzētu vai negāzētu ūdeni. Saldinātos dzērienus ieteicams atstāt īpašiem notikumiem. Tas Tev palīdzēs samazināt arī dienas laikā uzņemtā cukura daudzumu.

8. Ņem ūdens pudeli līdzi visās savās dienas gaitās. No tās ērti būs padzerties gan pārvietojoties ar kājām, gan auto, savukārt pudeles tilpums palīdzēs kontrolēt, cik daudz ūdens dienas laikā izdzer.

Šāda veselībai draudzīga pieeja ieraduma izveidošanā sniegs pozitīvus rezultātus ne tikai īstermiņā, bet, kas ir svarīgi, arī ilgtermiņā.

 

Atpakaļ