Pasūtīt 0 gab. (0.00 €)
Pievienoties savam kontam
Aizmirsāt paroli?
KĻŪT PAR KLIENTU
Zvaniet mums

ZIŅAS

Intervija ar VENDEN izpilddirektoru Aldi Škutānu par viņa darba ikdienu

Kā paiet VENDEN izpilddirektora Alda Škutāna diena? Pirms neilga laika viņš ļāva ieskatīties žurnālam “IR Nauda” savā darbavietā un pastāstīja vairāk par viņa darba ieradumiem un filozofiju.

Uz galda dators, liela A4 formāta pierakstu klade un vairākas ģimenes fotogrāfijas — tas ir viss, kas SIA Venden izpilddirektoram Aldim Škutānam ikdienā nepieciešams, lai pārvaldītu kuplo 210 cilvēku komandu. Un mašīnas atslēgas, jo liela daļa no darba dienas nereti tiek pavadīta ārpus Rīgas — uzņēmuma ražotnē Cēsīs vai filiālēs, kas atrodas lielākajās Latvijas pilsētās.

Sekcijā blakus galdam redzamas dažādas ūdens pudeles. «Mums tā pilnā vēsture un arhīvs atrodas Cēsīs, bet arī savā kabinetā glabāju dažādus jaunākus un vecākus paraugus. Ikdienā nemitīgi domājam, kā uzlabot savu produktu, ko mainīt, un pudeles palīdz atcerēties, kādas krāsas dizainā vēsturiski esam izmantojuši, varam arī paskatīties, vai ar laiku etiķetes neizbalē. Vizuāli vēsturiskais stūrītis palīdz ģenerēt jaunas idejas,» atklāj izpilddirektors.

A.Škutāns katru rītu ceļas ap sešiem, pirmo kafijas krūzi mierīgi iemalko mājās, tikmēr apkopo domas. Saprot, cik lieliem varoņdarbiem prāts šodien gatavs. Ja nav iedvesmas un termiņi atļauj nesēsties uzreiz pie rakstāmgalda un dokumentiem, Škutāns labprāt brauc uz Cēsīm. «Pandēmija mūsu biznesa nišu nav īpaši apstādinājusi, viss notiek, varbūt biežāk apspriežamies tiešsaistē vai videoformātā attālināti, bet darba temps noteikti nav piestājis,» viņš skaidro. Pašam tomēr labāk patīkot tikties klātienē. Paspiest roku, aprunāties, jūtot otra reakciju un attieksmi. «Man kabinetā vienmēr ir svaigs gaiss, jo es lielāko dienas daļu esmu kustībā ārpus tā,» viņš smejas.

Rūpēties par 210 cilvēkiem noteikti nav viegls darbs? Venden izpilddirektors stāsta, ka viņa kabineta durvis vienmēr ir atvērtas un telefons ieslēgts, ir gatavs risināt jebkuru problēmu un uzklausīt darbiniekus. «Mūsu kolektīvā ir dažādu gadagājumu cilvēki, tāpēc saprotam, ka vienota motivācijas sistēma nestrādā. Jā, nauda visiem patīk, un tās vienmēr būs par maz, bet tikai ar to vien nepietiek, tāpēc meklējam dažādus veidus, kā motivēt darbiniekus. Kam vajag televizoru, tam gādājam televizoru, kuram gribas ballīti, tam rīkojam ballīti,» Škutāns nosaka ne bez ironijas.

Uzņēmumā darbinieku rotācija ir neliela. Visbiežāk mainās šoferi, jo viņiem šobrīd dienā nākas apkalpot ap 70 klientu, nedēļas laikā uz savām rokām pacelt un iznēsāt vidēji astoņas tonnas ūdens, karstajā vasarā sēdēt sastrēgumos, nereti arī noklausīties kādā stingrākā vārdā no klientiem. Viņi ir tie, kuri satiekas ar ūdens pircējiem.

Vadītājs gan cenšas būt neitrāls, ieturēt nelielu distanci. «Man nav jābūt karalim, kurš skatās no augšas, bet nedrīkstu arī laist pārāk tuvu sev klāt, lai nezaudētu objektivitāti un būtu godīgs pret visiem. Dažreiz arī mēdzu būt skarbs, ja nav iespējams atrast risinājumu, to gan direktori vairāk izjūt. Es nevaru visus padarīt laimīgus, ja neizdodas vienoties. Es mēdzu teikt, ka aiz zilajiem vārtiem ir jauna dzīve,» viņš pašķir žalūzijas un norāda uz spilgti zilajiem vārtiem, kas ieskauj Venden ēku.

Taču, rūpējoties par darbinieku izaugsmi, vienmēr cenšas nodrošināt iespēju kāpt pa karjeras kāpnēm Venden komandā. Bet, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, nebaidās labu darbinieku ieteikt arī citiem uzņēmējiem kā kandidātu augstākam amatam. «Pāris tādu pozitīvu piemēru ir, pametam uz ielas viens otram ar roku un sasmaidāmies, es priecājos par cilvēkiem, kuriem izdodas!»

Brīvdienas gan Venden izpilddirektors velta dēliem. Viņi arī sestdienā un svētdienā neļauj atpūsties, jo jau saplānojuši, piemēram, kāpelēšanu pa kokiem Tarzāna trasē, riteņbraucienu vai pārgājienu mežā kopā ar tēti.

Atpakaļ